Geoblog.pl    milanello80    Podróże    Azja 2010 (Tajlandia, Malezja)    Więzień z wyboru

Więzień z wyboru

Tajlandia, Ko Samui

Zostalem wiezniem tej wyspy. Ale takim fakultatywnym, z wyboru. Kumpel z Francji juz pojechal. Ja zostalem. Z zupelnie innego powodu, bynajmniej nie z sentymentu do wyspy. Jak pisalem duzo bardziej lubie Ko Phangan, choc i Samui, a szczegolnie jej czesc poludniowa, dzika i jeszcze nie rozdarta przez negatywny wplyw turystyki masowej, ma w sobie cos niezwyklego. Mialem juz wyjezdzac na zachodnie wybrzeze, ale wstrzymaly mnie deszcze tam grasujace. Choc gwoli scislosci, to jedna bardzo urodziwa Tajka. Uparla sie, ze nie pozwoli mi wyjechac i celu dopiela. Jezdzimy wiec sobie codziennie na wycieczki motorowe na owo piekne i dzikie poludniowe wybrzez Koh Samui i milo spedzamy czas. Nawet nie zamierzam kierowac wzroku ku slawnemu Chaweng, ktore zupelnie mi do gustu nie przypadlo. Przypomina kurorcik na Majorce, ot chocby, pelny zadnych seksualnych przygod, pijanych i nacpanych turystow. Ruch niesamowity, smrod na drodze rowniez, korki etc. Zupelne przeciwienstwo spokojnego, cichego, ciagle jeszcze pozostajacego w objeciach natury, poludnia. Dzisiaj bylem na pewnej cudownej dzikiej plazy, odkrylem ja zupelnie przypadkiem. Mniemam, ze turystow za bardzo ona nie widzi. Raz daleko, dwa na zupelnym odludziu, trzy droga przyprawiajaca o dreszcze. Moja towarzyszka wolala przemierzyc trase piechota niz jechac na strasznie nachylonej trasie. Ale widok nieziemski. Az zamarzylo mi sie kupic tam skrawek ziemi. Piekne miejsce. Moze kiedys, kto wie.
Pozdrawiam wszystkich

Pyrdy
Pyrdy - 2010-07-21 12:49
Cześć wujku!!!Bardzo się cieszymy,że wrócisz do 2-tygodni!!!My też już troche zaczynamy tesknic,a chyba Kacper w szczególności!!!Zyczę miłego pobytu

mama pyrdów
mama pyrdów - 2010-07-21 14:12
CZEŚĆ KRÓLU!! Bardzo się cieszę, że niedługo zagościsz na swoich komnatach. Zastanawiamy się wszak, czy aby nie przygotować więcej miejsca w Twojej sypialni,na wypadek gdyby Twoja toważyszka zapragnęła odwiedzić Twoje Królestwo.....?????Pozdrawiam!

Sługa Kacper
Sługa Kacper - 2010-07-26 20:44
Dziędobry szanowny Królu wszyscy tęsknimy,a ja twój Sługa naj bardziej

milanello80
milanello80 - 2010-07-27 14:43
Cieszy mnie Wasz dobry humor po wakacjach. Wierze,ze niedlugo sie zobaczymy.
Papa

24.11.2023 - 25.03.2024